WYPOCZYNEK W PRZEMYŚLU

OFERTA » DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH » WYPOCZYNEK W PRZEMYŚLU

Zapraszamy do Przemyśla!

To przepiękne, stare – sięgające VII wieku miasto. Miasto pełne wspaniałych zabytków, nazywane często Rzymem północy. To miasto Wschodu i Zachodu. Miasto kościołów i klasztorów - od zawsze charakteryzowała je wielonarodowość i związane z tym zróżnicowanie religii (w jednym mieście aż dwie archikatedry). Przebywając tutaj będziesz mógł dotknąć miejsca gdzie od zawsze stykały się różne kultury. To tutaj znajdują się aż 3 zabytki najstarszej architektury - romańskiej. W Przemyślu eksponuje swoje zbiory wiele muzeów, min. jedyne na świecie Muzeum Dzwonów i Fajek. Tutaj znajduje się też jedna z największych w Europie twierdz z okresu I Wojny Światowej – zespół fortyfikacji obronnych, który przez ponad pół roku bronił się przed niemalże 300 tysięczną armią rosyjską.

Spacerując po uliczkach Starego Miasta ryzykujesz, że zakochasz się w Przemyślu i nie będziesz chciał już nigdy stąd wyjechać...

Zapraszamy Cię do tego cudownego miasta. Pokażemy wszystko co najpiękniejsze, najciekawsze. Zarówno sam Przemyśl jak i okolice - bliższe i dalsze.
Przygotowaliśmy dla Państwa pobyt w 2** hotelu położonym w pobliżu centrum miasta (10 min. piechotą) oraz bezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego. Hotel posiada wygodne pokoje 2, 3, 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym oraz bardzo smaczną, domową kuchnię.

 

Termin: do uzgodnienia w 2018 r. 
Cena:
     180 zł/os   weekend (2 noclegi)
     630 zł/os   tydzień (7 noclegów)

 

Cena pobytu obejmuje:

  • noclegi (2 lub 7) w pokoju 2-osobowym,
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (2 lub 7),
  • podatek VAT.

 

Co można zobaczyć w Przemyślu i w okolicach? Poniżej przykładowe wycieczki.

 

Przemyśl: starówka, rynek z figurą Dobrego Wojaka Szwejka, gotycka Bazylika Archikatedralna Rzymskokatolicka – wyjście na wieżę katedralną, Katedra Greckokatolicka (najcenniejszy w Polsce ikonostas) – w Przemyślu swoja siedzibę mają zwierzchnicy dwóch największych wyznań katolickich w Polsce; Zamek Królewski z XIV w., kościół Karmelitów Bosych z amboną w kształcie okrętu, liczne muzea: Muzeum Dzwonów i Fajek (jedyne takie muzeum w Europie), Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Muzeum Twierdzy Przemyśl, Muzeum Diecezjalne, Trasa Podziemna, ludwisarnia, pracownia fajek, całoroczny tor saneczkowy, budynek Dworca Kolejowego.

 

Krasiczyn: zespół zamkowo-parkowy. Zamek Krasiczyński jest jednym z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Zbudowany na przełomie XVI i XVII w. Otaczający zamek park jest miejscem niezwykle pięknym, zadziwiającym bogactwem form i ilością zgromadzonych gatunków roślin. Okazałe, dostojne drzewa – dęby i lipy - liczące ponad 150 lat są dziś główną atrakcją parku i niezwykłą pamiątką po ostatnich właścicielach - Sapiehach. Rozległy, romantyczny park i renesansowy zamek, idealnie wkomponowane w krajobraz Pogórza Przemyskiego. Spacer po parku i zwiedzanie zamku.

 

Arboretum gdzie na powierzchni ponad 21 hektarów znajduje się jeden z najpiękniejszych w Polsce ogrodów botanicznych. Mieści się on na terenie niegdysiejszego dworu i parku Michałowskich. Można tutaj podziwiać tysiące drzew, krzewów i mniejszych roślin, w tym wiele bardzo rzadko występujących i zagrożonych. Spacerując cienistymi alejkami, siedząc na ławeczce nad pięknymi stawami, podziwiając kolorowe, o każdej porze roku inne – drzewa, krzewy, kwiaty – można się zapomnieć. Tutaj oddycha się inaczej niż w mieście

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij