NA SZLAKU UNESCO... Słowacja, 2 dni dla grup zorganizowanych

OFERTA » DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH » NA SZLAKU UNESCO... Słowacja, 2 dni dla grup zorganizowanych

JASOVSKA JASKINIA – ZAMEK SPISKI – LEVOCZA – HERVARTOV – BARDEJOV

 

1 dzień Wyjazd z Przemyśla o godz. 6.00. Przejazd na Słowację. Jaskinia Jasowska – należy do najbardziej znanych jaskiń Parku Narodowego Słowacki Kras. Znana jest głównie z bogatej szaty naciekowej, interesującej rzeźby korytarzy, jak i ze względu na genezę podziemnych przestrzeni, a także z występowania wielu gatunków nietoperzy, znalezisk archeologicznych oraz z bogatej historii. Okrężna trasa zwiedzania ma długość 720 m i przewyższenie 30 m. W jaskini znajduje się 339 schodów. Różnica poziomów między wejściem i wyjściem wynosi 28 m. Zwiedzanie zajmuje około 45 minut. Temperatura powietrza waha się od 8,8 do 9,4 °C, a wilgotność względna od 90 % do 98 %. Na Liście Światowego Dziedzictwa Naturalnego i Kulturalnego UNESCO od 1995 r. Przejazd do Spiskiego Zamku – zwiedzenie największej twierdzy na Słowacji z przełomu XI-XII w. Pod względem obszaru, który wynosi ponad 4 ha jest jednym z największych kompleksów zamkowych w postaci ruin w Europie Środkowej. Najstarsza wzmianka pisemna o zamku pochodzi z 1120 roku. Na początku pełnił on funkcję twierdzy granicznej na północnej granicy wczesnofeudalnego państwa węgierskiego. Następnie przez kilka wieków był siedzibą żupana spiskiego, co znaczy, że stanowił centralny punkt władzy świeckiej na Spiszu. W kompleksie zamkowym są aktualnie umieszczone ekspozycje muzealne Muzeum Spiskiego poświęcone historii zamku, broni średniowiecznej i prawu feudalnemu. Na Liście Światowego Dziedzictwa Naturalnego i Kulturalnego UNESCO od 1993 r. Przejazd do Levoczy – osady ludzkie istniały w tym miejscu już w epoce kamienia, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z roku 1249. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: starówka z kilkudziesięcioma gotyckimi, renesansowymi i wczesnobarokowymi kamienicami, rewelacyjnie zachowane gotyckie mury miejskie, kościół Św. Jakuba z najwyższym (18,6 m), gotyckim, drewnianym ołtarzem na świecie. Zabytki Levoczy na Liście Światowego Dziedzictwa Naturalnego i Kulturalnego UNESCO od 2009 r. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Hervartova. Zwiedzanie kościółka pw św. Franciszka z Asyżu - rzymskokatolicki, drewniany wybudowany pod koniec XV w. pod wpływem gotyku; jest najstarszym i najlepiej utrzymanym kościółkiem drewnianym na Słowacji; do najcenniejszych części jego wnętrza należą gotyckie obrazy tablicowe oraz malowidła ścienne. Na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2008 r. Przejazd do Bardejova. Okolice Bardejova zamieszkane były już w neolicie. W XI w. znajdowała się tu słowiańska osada, do I połowy XIII w. znajdowała się we władaniu Polski. Pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z 1241 r. Bardejov był ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu, znajdował się bowiem na szlaku handlowym z Półwyspu Bałkańskiego do Polski i na Ruś. W 1367 roku miasto zostało podniesione do rangi wolnego miasta królewskiego. Na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO bardejovskie Stare Miasto od 2000 r. Zwiedzanie Bardejova: Bazylika pw św. Idziego (XIV w., gotycka, trójnawowa budowla, wyjątkowe wnętrze z 11 oryginalnymi gotyckimi ołtarzami skrzydłowymi należy do najcenniejszych w Europie) – zwiedzimy zarówno wnętrze jak i wyjdziemy na wieże; nietknięty późnogotycki-wczesnorenesansowy Ratusz (pierwsza renesansowa budowla na Słowacji); Rynek z gotyckimi (z wpływami renesansowymi) kamienicami; najlepiej zachowane na Słowacji mury obronne z XIV-XVI w. z dwoma bramami, basztami i barbakanem. Czas wolny w centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Svidnik, Przełęcz Dukielską, Barwinek do Przemyśla. Powrót w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Termin: do uzgodnienia 2018 r.

 

Cena:      329 zł/os nocleg w hotelu*** w centrum Levoczy

               259 zł/os nocleg w hotelu turystycznym w okolicach Levoczy

Kalkulacja dla grupy min. 40 osób pełnopłatnych.

 

Cena obejmuje:

 • transport komfortowym autokarem z i do Przemyśla,

 • 1 x nocleg w wybranym hotelu: hotel*** w centrum Levoczy (przy rynku Starego Miasta) lub hotel klasy turystycznej w Spisskiej Novej Wsi, w obu hotelach pokoje 2,3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,

 • wyżywienie wg programu: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja,

 • opieka pilota-przewodnika przez cały czas trwania wycieczki,

 • miejscowi przewodnicy w wybranych miejscach,

 • ubezpieczenie NNW i KL,

 • opłaty drogowe, parkingowe,

 • podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje biletów stępu do zwiedzanych obiektów, koszt od osoby ok. 20 EUR.

 

Wymagane dokumenty: dowód osobisty lub paszport.

 

MOŻLIWE DODATKOWE ATRAKCJE NA ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA.

 

1. Dwugodzinna kąpiel w kompleksie basenów “Wodny Świat” w Bardejovskich Kupelach.

 

Koszt od osoby: 7 EUR/osoba dorosła, 5 EUR/młodzież szkolna.

 

WODNY ŚWIAT W BARDEJOVSKICH KUPELACH tworzą trzy baseny:

Basen relaksujący o wymiarach: 21 m x 11 m i głębokości wody 1,20 m.

Temperatura wody 32 oC.

Basen wypoczynkowy o wymiarach: 4 x 11 m i głębokości wody 1,20 z atrakcjami:

 • czasza wodna,

 • armatka wodna,

 • dysze do hydromasażu w ścianach,

 • gejzery,

 • leżanki z rurek,

 • powietrzna ławka do siedzenia,

 • przeciwprąd,

 • podwodne oświetlenie LED wbudowane w ścianki basenu.

Temperatura wody 36 oC.

Basen dla dzieci o wymiarach 6,5 m x 2,5 m i głębokości wody 0,20 m z atrakcjami:

 • łącząca powierzchnia wodna (ślizgawka),

 • jeż wodny,

 • grzybek wodny.

Temperatura wody 32 oC.

Baseny z nierdzewnej stali stopowej charakteryzują się gładką, jednolitą powierzchnią bez szpar i miejsc podatnych na występowanie mikrobów, które negatywnie wpływają na jakość wody. Opatentowana metoda kierowania przepływem wody za pomocą dysz umieszczonych w dnie zapewnia optymalne mieszanie wody i jednocześnie eliminuje zastoiska w basenie, co zapewnia czystość wody. Bezpieczeństwo zapewniają: przeciwpoślizgowe dno, zaokrąglone krawędzie i wizualnie podkreślone stopnie schodów.

 

2. Prezentacja i degustacja win słowackich i czeskich (Morawy).

Koszt od osoby: 15 EUR.

Degustacja trwa 2 godziny. W cenie jest 11 gatunków wina (słowackie i czeskie – morawskie) + ser, oliwki, szynka, pomidory cherry, pieczywo.
 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij