7 dni PRZEMYŚL i okolice - na granicy kultur... dla szkół z Polski

OFERTA » DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH » 7 dni PRZEMYŚL i okolice - na granicy kultur... dla szkół z Polski

1 dzień Przyjazd do Przemyśla, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Przemyśl: starówka,  rynek z figurą Dobrego Wojaka Szwejka, gotycka Bazylika Archikatedralna Rzymskokatolicka – wyjście na wieżę katedralną, Katedra Greckokatolicka (najcenniejszy w Polsce ikonostas) – w Przemyślu swoja siedzibę mają zwierzchnicy dwóch największych wyznań katolickich w Polsce; Zamek Królewski z XIV w., Muzeum Dzwonów i Fajek (jedyne takie muzeum w Europie), spacer na Kopiec Tatarski, przejażdżka saneczkami (całoroczny tor saneczkowy), wizyta w ludwisarni. Przejazd do Arboretum gdzie na powierzchni ponad 21 hektarów znajduje się jeden z najpiękniejszych w Polsce ogrodów botanicznych. Mieści się on na terenie niegdysiejszego dworu i parku Michałowskich. Można tutaj podziwiać tysiące drzew, krzewów i mniejszych roślin, w tym wiele bardzo rzadko występujących i zagrożonych. Spacerując cienistymi alejkami, siedząc na ławeczce nad pięknymi stawami, podziwiając kolorowe, o każdej porze roku inne – drzewa, krzewy, kwiaty – można się zapomnieć. Tutaj oddycha się inaczej niż w mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

3 dzień Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjście piesze na trasę: kościół Salezjanie (przepiękny, neogotycki) – Cmentarz Wojskowy Austro-Węgierski z okresu I WŚ – Trakt Węgierski – Lipowica Fort XVIII (pierścień wewnętrzny) – przejście częściowo lasem – Łętownia Fort VIII (pierścień zewnętrzny) – Ostrów Fort VII ½ – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Powrót do hotelu autobusem. Fort Lipowica, Fort Łętownia oraz Fort Ostrów stanowią dzieła obronne I-szo wojennej Twierdzy Przemyśl, trzeciej pod względem wielkości w Europie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 dzień Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, wyjazd w Bieszczady. Przyjazd na Przełęcz Wyżną, przejście na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka (jedno z najbardziej znanych, kultowych już, miejsc w Bieszczadach). Chwilka odpoczynku, zejście do przełęczy. Przejazd przez Ustrzyki Górne, Lutowiska, Czarna (tu zobaczymy czynną kopalnię ropy naftowej), Polana. Przyjazd do Polańczyka, rejs statkiem po Jeziorze Solińskim przez wielu nazywanym „bieszczadzkim morzem”. Jezioro zostało utworzone w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód Sanu i Solinki przez zaporę, która ma 81,8 m wysokości (najwyższa w Polsce) i 664 m długości. Przejazd do Soliny, spacer po zaporze największego sztucznego jeziora w Polsce. Powrót do Przemyśla przez Glinne – Kamień Leski (pomnik przyrody nieożywionej, przepiękny, ogromny ostaniec owiany licznymi legendami) oraz Górę Sobień z ruinami XIV w zamku. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 dzień Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na zwiedzanie: Krasiczyn: zespół zamkowo-parkowy. Zamek Krasiczyński jest jednym z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Zbudowany na przełomie XVI i XVII w. Otaczający zamek park jest miejscem niezwykle pięknym, zadziwiającym bogactwem form i ilością zgromadzonych gatunków roślin. Okazałe, dostojne drzewa – dęby i lipy – liczące ponad 150 lat są dziś główną atrakcją parku i niezwykłą pamiątką po ostatnich właścicielach – Sapiehach. Rozległy, romantyczny park i renesansowy zamek, idealnie wkomponowane w krajobraz Pogórza Przemyskiego. Spacer po parku i zwiedzanie zamku. Przejazd przez Birczę do Lipy. Przejście trasą przyrodniczo-leśną „Bobrowa Dolina”. Długość trasy to ok. 2,5 km. W trakcie wędrówki można zobaczyć zarówno przepiękne leśne krajobrazy jak i rozległe stawy. Ślady zamieszkiwania bobrów (a może i same bobry..?). Zapoznamy się nie tylko z życiem tych mądrych ssaków ale i innych zwierząt. Zagadnienia związane z lasem, bagnami, stawami. Na zakończenie wycieczki ognisko z pieczeniem kiełbasek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 dzień Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na zwiedzanie. Kalwaria Pacławska – to Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Boskiej, jest szeroko znanym miejscem pielgrzymkowym, które ujmuje nie tylko bogactwem obrzędów, tradycji ludowej, urodą Pogórza Przemyskiego, ale także pobożnością wschodniego ludu na krańcach Rzeczypospolitej. Jest to miejsce omodlone i wpisane w serca pielgrzymów. Od ponad trzech stuleci rzesze pielgrzymów śpieszą na Kalwarię, która urzeka pięknem i dostojeństwem. To na Pogórzu Przemyskim widać wysokie wieże strzelające w górę, które na rozstaju dróg wskazują drogę pątnikom. Na szczycie góry Golgoty wznosi się Sanktuarium z klasztorem, a za rzeką Cedron widnieje Góra Oliwna. Wśród lasów rozsiane są kalwaryjskie kaplice połączone dróżkami modlitewnymi. Przejazd do Posady Rybotyckiej. Zwiedzanie najstarszej w Polsce murowanej cerkwi obronnej. Przejazd do Rybotycz, wyjście na Kopystańkę – góra o wysokości 541 m.n.p.m., doskonały punkt widokowy. Wokoło szczytu ustanowiono Rezerwat przyrody Kopystańka. Zejście do autokaru. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną.

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Termin: do uzgodnienia 2018 r.

 

Cena: 699 zł/uczeń
Kalkulacja dla grupy 40 dzieci pełnopłatnych. Opieka – 3 osoby – bezpłatnie.

 

Cena obejmuje:

  • 6 x nocleg w hotelu** w Przemyślu, pokoje 2, 3, 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
  • wyżywienie wg programu: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja,
  • opieka pilota-przewodnika podczas realizacji programu,
  • miejscowi przewodnicy w wybranych miejscach,
  • 2 x ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • rejs statkiem po Jeziorze Solińskim,
  • przejażdżka saneczkami w Przemyślu,
  • wszystkie bilety wstępu (wg programu),
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje transportu.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij