3 dni PRZEMYŚL i okolice - na granicy kultur... dla szkół z Polski

OFERTA » DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH » 3 dni PRZEMYŚL i okolice - na granicy kultur... dla szkół z Polski

1 dzień Przyjazd do Przemyśla ok. godz. 12.00, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: starówka, Rynek z kamieniczkami i figurą Dobrego Wojaka Szwejka, Trasa Podziemna – trasa turystyczna biegnąca podziemiami kamienic przyrynkowych z wykorzystaniem części zabytkowego kolektora, gotycka Bazylika Archikatedralna Rzymskokatolicka, Katedra Greckokatolicka (najcenniejszy w Polsce ikonostas), Zamek Królewski z XIV w., Muzeum Dzwonów i Fajek (jedyne takie muzeum w Europie), spacer na Kopiec Tatarski, przejażdżka saneczkami (całoroczny tor saneczkowy), wizyta w ludwisarni. Przejazd do Siedlisk, zwiedzanie fortu I Salis Soglio (fort ten wraz z innymi stanowi dzieła obronne I-szo wojennej Twierdzy Przemyśl, trzeciej pod względem wielkości w Europie – w roku 2014 przypada setna rocznica wybuchu I Wojny Światowej). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, wyjazd w Bieszczady. Przyjazd na Przełęcz Wyżną, przejście na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka (jedno z najbardziej znanych, kultowych już, miejsc w Bieszczadach). Chwilka odpoczynku, zejście do przełęczy. Przejazd przez Ustrzyki Górne, Lutowiska, Czarna (tu zobaczymy czynną kopalnię ropy naftowej), Polana. Przyjazd do Polańczyka, rejs statkiem po Jeziorze Solińskim przez wielu nazywanym „bieszczadzkim morzem”. Jezioro zostało utworzone w  1968 roku poprzez spiętrzenie wód Sanu i Solinki przez zaporę, która ma 81,8 m wysokości (najwyższa w Polsce) i 664 m długości. Przejazd do Soliny, spacer po zaporze największego sztucznego jeziora w Polsce. Powrót do Przemyśla przez Glinne – Kamień Leski (pomnik przyrody nieożywionej, przepiękny, ogromny ostaniec owiany licznymi legendami) oraz Górę Sobień z ruinami XIV w zamku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, spotkanie z przewodnikiem, wyjazd na zwiedzanie: Krasiczyn: zespół zamkowo-parkowy. Zamek Krasiczyński jest jednym z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Zbudowany na przełomie XVI  i XVII w. Otaczający zamek park jest miejscem niezwykle pięknym, zadziwiającym bogactwem form i ilością zgromadzonych gatunków roślin. Okazałe, dostojne drzewa – dęby i lipy – liczące ponad 150 lat są dziś główną atrakcją parku i niezwykłą pamiątką po ostatnich właścicielach – Sapiehach. Rozległy, romantyczny park i renesansowy zamek, idealnie wkomponowane w krajobraz Pogórza Przemyskiego. Spacer po parku i zwiedzanie zamku. Przejazd do Arboretum gdzie na powierzchni ponad 21 hektarów znajduje się jeden z najpiękniejszych w Polsce ogrodów botanicznych. Mieści się on na terenie niegdysiejszego dworu i parku Michałowskich. Można tutaj podziwiać tysiące drzew, krzewów i mniejszych roślin, w tym wiele bardzo rzadko występujących i zagrożonych. Spacerując cienistymi alejkami, siedząc na ławeczce nad pięknymi stawami, podziwiając kolorowe, o każdej porze roku inne – drzewa, krzewy, kwiaty – można się zapomnieć. Tutaj oddycha się inaczej niż w mieście. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do domu. Zakończenie wycieczki.

 

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Termin:        do uzgodnienia 2018 r.

 

Cena:           279 zł/uczeń Kalkulacja dla grupy 40 dzieci pełnopłatnych. Opieka – 3 osoby – bezpłatnie.

                     299 zł/uczeń Kalkulacja dla grupy 25 dzieci pełnopłatnych. Opieka – 2 osoby – bezpłatnie.

 

Cena obejmuje:

  • 2 x nocleg w hotelu** lub *** w Przemyślu, pokoje 2, 3, 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
  • wyżywienie wg programu: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
  • opieka przewodnika podczas realizacji programu,
  • miejscowi przewodnicy w wybranych miejscach,
  • rejs statkiem po Jeziorze Solińskim,
  • przejażdżka saneczkami w Przemyślu,
  • wszystkie bilety wstępu (wg programu),
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje transportu.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij